MINOKSI
3D Zemin Uygulaması

3D Zemin

Ürünler

3D Zemin

3D Zemin Sistemi Teknik Bilgi ve Uygulama

Uygulama öncesi zemin durumu ve tipi tespit edilmelidir. Yapılan tespitin ardından yapılması gereken zemin hazırlık işlemleri gerçekleştirilmelidir. Çünkü yüzey hazırlığı ve yüzeyin sağlam/düzgün olması zemin kaplama sistemlerinde en önemli etkendir.

3D zemin uygulama sistemi beton, mozaik, fayans, granit, mermer, karo gibi sağlam zeminlere sahip yüzeylere uygulanır . Eğer bu yüzeylerde çatlak, kırık vb. sorunlar varsa mutlaka zemin tamir edilmelidir. Zemin güçlü değilse zemin güçlendirme çalışması yapılmalıdır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için ya da yapımında firmamızdan teknik destek alabilirsiniz.

Zemin, görselin uygulanmasına uygun hale geldiğinde ; görsel , yüzeye bütünü ile yapıştırılır. Yapıştırma işlemi sırasın da , zeminin düzgün olması için uygulanmış olan ürünün tam olarak kuruduğundan emin olunuz. Daha sonra görseli kontrol ediniz resim yüzeyinde hava kabarcığının kalmadığından emin olunuz.

Minoksi 3D Şeffaf üründen gerekli miktarlar (A+B kompenant) karıştırılır. Karışım 2-3 dakika dinlendirilir ve sonra zemine uygulama işlemine geçilir ; bu işlem için gerekli aparatlar sünger rulo , mala vb.

Yaklaşık sarfiyat miktarı 900-1000 gr arasındadır.

Eğer zeminde bir eğim söz konusu ise sarfiyat miktarı değişir. Ya da firmamızın eğimli yüzeylerin kaplanmasında uygun olan başka bir malzememiz kullanılır.

Uygulama yapıldıktan sonra ortam sıcaklığına bağlı olarak 24 ile 48 saat sonra üzerine basılır duruma gelir. Kimyasal olarak kürlenmesi ise 7 gün sonra tamamlanır. Bu süre içinde mekanik ve kimyasal etkilerden ve darbelerden yüzey korunmalıdır. Her türlü sıvı teması da olmamalıdır.

Bu uygulama için kullanmış olduğunuz tüm aparatları ve boşalan kovaları mutlaka kapaklı çöp konteynırlarına bırakınız.

NOT: Uygulama yapacak kişi veya yaptıracak firma zeminin bu işleme uygun olup olmadığını kontrol etmekle sorumludur.

Uygulayıcıların kendi kontrollerini yaparak ürünlerimizi kullanmalarını tavsiye ederiz.

SHARE PROJECT
  • YEAR : 2016
  • LOCATION : Guangzhou, China
  • CATEGORY : Residental
  • CREATIVE DIRECTOR :
  • VISUALIZATION :