MINOKSI
Epoksi Zemin

Islak Hacim Banyo Wc Su Yalıtımı

Ürünler

Islak Hacim Banyo Wc Su Yalıtımı

Islak hacim su yalıtımı, özellikle banyo, wc gibi yerlerde tavanlarda görünen lekelerin oluşmasını engellemektedir. Banyo duvarlarının kabarmasının sebebi sık sık suyla temasa geçmesinden kaynaklanmaktadır. Otellerde, alışveriş merkezlerinde, iş yerlerinde yada evlerde bu tarz sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu durumdan ortaya çıkan hasarların önlenmesi için, ıslak hacim su yalıtımı yaptırtmak gerekmektedir.

Duvarlarda ya da banyo kağıtlarında su temasının en çok görüldüğü yerler ise, tuvaletler, banyolar, duşa kabinler, mutfaklar, hamamlar olmaktadır. Bu tarz ortamlarda en çok kullanılan şey sudur. Suyun bıraktığı nemden veya gözenekler oluşturarak duvarların öteki tarafına geçme etkisini engellemek için kaliteli bir yalıtım hizmetinden yararlanmak gerekmektedir. Duvarların ve fayansların aralarının bu tarz etkilerden kaynaklı hasar görmemesi için muhakkak su yalıtımı yaptırmalıdır.

Su Yalıtımı Nasıl Yapılmaktadır?

Yalıtımın yapılması gereken zemin hazırlık işlemleri yapılmalıdır. Bu hazırlıklar kapsamın, delik, yıpranma ya da erimiş zemin ilk önce ortadan kaldırılır. Suyun belli bir noktada birikmemesi için su gideri yönünde eğim verilmesi gerekmektedir. Su yalıtımı için gerekli malzemelerden yalıtım harcı hazırlanıp, bozuk taraflara ustalıkla uygulanması gerekmektedir.

Yalıtım yapılan yer üzerine fayans yapılması gerekiyorsa, fayansların eklendiği alanların alt kısmına su yalıtım malzemesi ve pah bandı çekilmektedir. Su yalıtımı ve fayans döşeme işlemi tamamlandıktan sonra, fayansların üzerine kaplama işlemi yapılmaktadır. Kaplama sonrası fayansların, uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

Su Yalıtımı Kalıcı Çözüm Müdür?

Su yalıtımı yapıldıktan sonra yüzeyin üzerinde ki su birikintilerinin akarı doğru verilmişse, zemin su geçirmez. Bu durum su yalıtımını kalıcı bir çözüm olduğunu göstermektedir. Ancak, su yalıtımı yapılan yüzeyin fayans üstünden ya da aralarından, alınan darbeler yalıtımın zarar görmesini sağlayabilir. Bu zarar yalıtımın yıpranmasına, yalıtımda delik oluşmasına sebep olur. Oluşan delik altından tekrardan su geçer. Bu da daha önceden yaşanan su geçirme durumlarının tekrar yaşanmasını sağlar.

Islak hacim banyo wc gibi ortamlarda muhakkak oluşan bir durumdur. Islak hacim su yalıtımı yapılmış yerlerde su geçirme oranı neredeyse hiç kadar azdır. Islak hacim su yalıtımı yapılmış yüzeyler her hangi bir darbeye karşıya dayanıklı tasarlandığında, su yalıtımı kalıcı çözüm olarak kullanılmaktadır.

SHARE PROJECT
  • YEAR : 2016
  • LOCATION : Guangzhou, China
  • CATEGORY : Residental
  • CREATIVE DIRECTOR :
  • VISUALIZATION :