MINOKSI
Epoksi Zemin

Teras Su Yalitimi

Ürünler

Teras Su Yalitimi

Birçok terastan yağan yağmur gibi çeşitli sebeplerden dolayı, su sızıntısı yaşanmaktadır. Bu sızıntının önüne geçmek için çatı ya da tente ile koruma işlemi yapılsa da bu önlemler birikinti halindeki suların aşağı geçmesini engellememektedir. Bu tarz durumlarda kesin çözüm için kullanılması gereken yöntem teras su yalıtımı olmaktadır.

Teras su yalıtımı yapılırken, çimento akrilik, poliüretan ve benzeri ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler kullanılırken, öncesinden yapılan zemin düzenlemelerine gerek duyulmaktadır. Gerek duyulan hazırlıkları usta tamamladıktan sonra özenle yalıtım işlemini tamamlayarak suyun alt yüzeye geçmesi engellenmektedir.

Teras Su Yalıtımı Nasıl Yapılmaktadır?

Öncesinden hazırlanan yüzeyin üzerindeki eksiklikler giderilmelidir. Bu eksikliklerin giderilme işleminde zeminde bulunan, toz, kir ve yağlar temizlenmektedir. Teras üzerinde ki köşeler ve çatlak yüzeyler pahlandıktan sonra yalıtım malzemesi özenle zemin üzerine dökülmelidir.

Teras yüzeyine dökülen yalıtım malzemeleri su giderinin oluşması açından da gerekli eğim oluşturularak yapılmaktadır. Bu sayede zemin üzerinde su birikintisi oluşması engellenmektedir. Tamamlanan yalıtım işlemi bittikten sonra zemin kurutulmalıdır. Bu sayede zemin üzerinde biriken yağmur suları alt yüzeye geçmesi engellenmektedir.

Teras Su Yalıtımı Faydaları Nelerdir?

Teras su yalıtımı yapılan yerin kullanım ömrünü uzatmaktadır. Bu sayede ekonomik olarak daha sonradan çıkacak aksaklıkların önüne geçmektedir. Isı yalıtımına katkı sunmakta, alt yüzeyin ısısının korunmasını sağlamaktadır. Bu sayede sıcak günlerde, güneşin etkisiyle, terasın alt yüzeyinin çok sıcak olması engellenmektedir. Aynı şekilde soğuk günlerde de etki sağlamaktadır.

Teras su yalıtımının en çok yapıldığı durumlar, su sızıntılarını engellemek için olmaktadır. Bu yüzden zemin üzerinde birikinti yada akan suyun alt yüzeye geçmesi engellenmektedir. Suyun alt yüzeye geçmesiyle oluşacak yıpranma, boya yada kireç kalkması, zemin yüzeyinin çöküntü ihtimallerinin önüne geçilmektedir.

Teras Su Yalıtımı Kullanım Alanları Nelerdir?

Teras su yalıtımında kullanılan malzemeler sadece teraslarda değil, çatılarda, ıslak hacimlerde, viyadüklerde ve havuzlarda da kullanılmaktadır. Kullanıldığı alanlarda özellik itibariyle suyun bir yüzeyden diğer bir yüzeye geçmesi engellenmektedir. Yaz aylarında terasın keyfini çıkartmak isteyen, çatı yaptırıp büyük ölçekte masrafa girmek istemeyen kişiler, teras su yalıtımı yaparak, ekonomik anlamda avantajlı konuma geçmektedir.

SHARE PROJECT
  • YEAR : 2016
  • LOCATION : Guangzhou, China
  • CATEGORY : Residental
  • CREATIVE DIRECTOR :
  • VISUALIZATION :